Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features.‎ just login to your account and enjoy .‎.‎.‎

<none>

به پایگاه اطلاع‌رسانی «مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور» خوش‌آمدید!
جهت عضویت اینجا کلیک نمایید.

زبان فارسی زبان علم

شما اینجا هستید

پدیدآورنده(ها): 
عادل رفیعی،رضا مرا یحیی
سال انتشار: 
۱۳۹۲
تعداد صفحات: 
۱۸۴صفحه

این کتاب در پنج فصل مجزا به نگارش درآمده است. در فصل اول این کتاب به بیان دیدگاههای مختلف پرداخته شده است. در فصل دوم کتاب به تفاوت بین زبان علم و زبان ادب، و زبان خودکار پرداخته می‌شود. برای این منظور در ابتدا به تمایز و رابطه بین زبان و ادبیات پرداخته شده است. برای انجام این کار با استفاده از انگاره نقش‌های زبانی یاکوبسن سعی شده مهم‌ترین نقش زبان (علم و خودکار) و زبان ادب را مشخص کند. سپس سعی کرده با پرداختن به ویژگی‌های اثر ادبی در مقابل اثر زبانی، اولاً دلایل این کار مشخص شود، و ثانیاً دیگر معیارهای تمایز اثر زبانی از اثر ادبی به دست آید. پس از پرداختن به تمایز بین اثر ادبی و اثر زبانی، در درون محدوده زبان، به تمایز بین زبان علم و زبان خودکار پرداخته شده. در نهایت تمایز بین زبان علم، زبان خودکار، و زبان ادب را بر روی پیوستاری به دست آورده است. درفصل سوم به مقایسه فرایندهای واژه سازی در زبان علم و زبان خودکار پرداخته شده است. همچنین در فصل چهارم و پنجم ویژگیهای گونه علمی زبان و شکل گیری و تقویت گونه علمی زبان فارسی به صورت مشروح آمده است.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت این کتاب می‌توانند با مرکز نشر چاپار شماره تلفن ۸۸۸۹۹۶۸۰ تماس حاصل نمایند.

تصویر جلد: 

درج دیدگاه

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور کانون تفکر در زمینه سیاست‌پژوهی و سیاست‌سازی علم، پژوهش و فناوری در سطح ملی.

خبرنامه الکترونیک

ارتباط با ما